Sebeponižování: spolehlivý zabiják každého vztahu

16.04.2016 10:39
Problémy ve vztahu řeším se svými klienty denně. Je to nejčastější téma, které s lidmi probírám, na které dělám výklady. Bohužel, velice často se setkávám s tím, že daný člověk absolutně nezvládne rozpad vztahu, krizi, nevěru. Náhlá temnota, sesypání všeho, v co věřil na něj zapůsobí tak, že odhodí veškerou svou hrdost a upadne do proseb, hysterických scén, žebrání a žadonění...
 
Sebeponižování z něj začne zářit jak radioaktivní neón, který ale v žádném případě není lékem, nýbrž smrtícím jedem. Pamatujte si, že ať se děje, stane cokoli, je maximálně důležité zachovat si svoji důstojnost. Protože jakmile klesnete v očích druhé osoby, zabijete tím většinu cest k nápravě.
 
 
 
Nemluvíme zde o prosbě, žádosti, či omluvě, ale o scénách, které by člověk nechtěl vidět ani v Národním divadle.
Pokud se ocitnete v situaci, kdy na vás zaútočí panika, hrůza v takové míře, že víte, cítíte, že jste jen krůček před tím, abyste se začali chovat jak žebrající, plačící, prosící trosky, které klečí na kolenou, dýchejte. Dýchejte zhluboka a dokola, tak dlouho, dokud tento panický atak nepomine.
 
 
Nesmíte mu dovolit, aby vás ovládl. Nesmíte mu dovolit, aby vás jeho síla změnila v osobu bez špetky hrdosti, v osobu, která se začne chovat tak, že je z toho druhému zle. Hysterické scény jsou tím nejhorším, co můžete použít k jakémukoli boji. S nimi prohrajete vždy. A stejně tak s výhrůžkami a vydíráním.
 
 
Umět ovládnou emoce, které mají podobu chrlící sopky, je těžké, ale ne nemožné. Dokázali to jiní, dokážete to i vy. Není špatné vybuchnout, tomu se občas nevyhne nikdo. Ale i výbuch může působit sebevědomě a vyzařovat hrdost. Výbuch, kdy z vás létají jiskry je v pořádku.... Ovšem scénám, kdy se plazíte po zemi jak zubožený pes, se vyhněte za každou cenu. Protože to je pak většinou poslední kapka k tomu, aby se vše uzavřelo definitivně a navždy.
 
 
Mesalinda
 
 
Zpět